Niedziela i święta 800, 1000 (kaplica) , 1130
Dni powszednie od 1 października do Wielkanocy o 1700, w inne miesiące o 1800
Msza Święta o godz 1800 (17.00 – okres jesienno – zimowy), bezpośrednio po niej nabożeństwo.
Nabożeństwa majowe, czerwcowe, odprawiane są w dni powszednie po mszy świętej o godz. 1800 ( w niedziele po mszy świętej o godz. 1130 . Nabożeństwo październikowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00
Msze wotywne o NMP w Adwencie będą sprawowane są w środy i soboty o godz 6 30.
Nabożeństwo drogi krzyżowej odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 18 00 po nim sprawowana jest Eucharystia.
W każdą niedzielę Wielkiego Postu po mszy świętej o godz 1130 .
W ciagu roku w parafii odbywają się dwa odpusty
Obraz św. Stanisława Biskupa i Męczennika znajdujący się w klasztorze franciszkanów w Krakowie.
- 8 maja
- 15 sierpnia
Św. Stanisław ze Szczepanowa urodził się ok. 1030 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w 1060 roku, a dwanaście lat później, po śmierci biskupa Lamberta około 1070 roku został biskupem Krakowa. Dał się poznać jako pasterz gorliwy i bezkompromisowy. Biskup Stanisław został zabity przez króla podczas Mszy św., którą celebrował 11 kwietnia (lub 8 maja) 1079 roku w kościele św. Michała na Skałce w Krakowie. Ciało biskupa zostało poćwiartowane. Kult św. Stanisława odegrał ogromną rolę w zjednoczeniu rozbitego na dzielnice państwa polskiego. W 1595 r. papież Klemens VIII rozszerzył liturgiczną uroczystość św. Stanisława na cały Kościół.
Prawda o Wniebowzięciu Matki Bożej stanowi dogmat naszej wiary, choć formalnie ogłoszony stosunkowo niedawno – przez papieża Piusa XII 1 listopada 1950 r. w konstytucji apostolskiej Munificentissimus Deus. Różne bywają nazwy tej uroczystości: Wzięcie Maryi do nieba, Przejście, Zaśnięcie, Odpocznienie Maryi. W polskiej (i nie tylko) tradycji dzisiejsze święto zwane jest również świętem Matki Bożej Zielnej. Na pamiątkę podania głoszącego, że Apostołowie zamiast ciała Maryi znaleźli kwiaty, poświęca się kwiaty, zioła i kłosy zbóż. Lud wierzy, że zioła poświęcone w tym dniu za pośrednictwem Maryi otrzymują moc leczniczą i chronią od chorób i zarazy. Rolnicy tego dnia dziękują Bogu za plony ziemi i ziarno, które zebrali z pól.
Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, Guido Reni, 1642.